بیوگرافی مهدی یغمایی - آناستیا - بیوگرافی خواننده ها - اخبار موسیقی + عکس
28 اسفند, 1401
معرفی خوانندگان

بیوگرافی مهدی یغمایی

مهدی یغمایی متولد 21 مرداد 1355 است و در شاهرود به دنیا آمده است. در خانواده چهار فرزند هستند که ایشان فرزند ارشد می باشند.

یک برادر بنام صادق یغمایی دارد که اوهم خواننده است و در شاهرود زندگی می‌ کند. دو خواهر متاهل دارد، یکی ازآن‌ها متولد ۱۳۵۹ است. در مشهد زندگی می‌ کند و دیگری متولد ۱۳۶۹ است ودر شاهرود با پدر و مادرش زندگی می‌ کند، وی درخانواده‌اي مذهبی بزرگ شده‌ است، و پدرش حدود چهل سال است که مداحی می‌ کند و شاید ارث صدای مهدی‌یغمایی هم از ایشان است.

تحصیلات مهدی یغمایی

او فارغ التحصیل لیسانس رشته شیمی کاربردی از دانشگاه شاهرود می باشد.

بیوگرافی مهدی یغمایی

شروع خوانندگی

مهدی یغمایی با قراعت قرآن و تک خوانی گروه سرود در دوره دبستان و دریافت مقام استانی در ۸ – 9 سالگی و از دوم راهنمایی با ساز ملودیکایی که پدرش برایش خریده بود به خوانندگی شروع کرد و با موسیقی آشنا شد.

در همان سال‌های نوجوانی استعداد خواندن را درخود کشف کرد و پرورش داد و به علاقه اش به خوانندگی پی برد.

تا این که ازسال ۱۳۷۲ نواختن پیانو و خواندن آواز سنتی را شروع کرد او بعد از سال ها تلاش در بدست آوردن تجربه درخواندن آواز سنتی به آرامی تصمیم خودرا در تغییر سبک خوانندگی عملی کرد تا این که در سال 1377 باتوجه به داشته مهارت کامل درخواندن آواز سنتی با سبکی نو و جدا از موسیقی سنتی پا به عرصه موسیقی ایران به صورت حرفه اي نهاد و با صدا و سینمای سمنان شروع به همکاری کرد.

علایق مهدی یغمایی

کتاب خیلی می‌ خواند. مخصوصا کتاب‌ های غزل، بوستان، گلستان، دیوان حافظ، مولانا، کتاب‌ های تقویت فکر و آموزش نقاشی

ممنوع الکار شدن مهدی یغمایی

در همان اول کار با ساخت کلیپی با عنونا صدای آخر برای شبک ماهواره اي ایران آهنگ و MITV و پخش چندین بار آنها موجب شد از سال 82 تا 88 ممنوع الکار شود اما بالاخره سال ۸۸ با آلبوم درود وارد مارکت موسیقی شد

او هنوز مجرد است و می‌گوید مادرش به شدت اصرار دارد ازدواج کند ولی این اتفاق هنوز نیفتاده است

مرا دنبال کنید:

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *